היתרונות של היכרויות האינטרנט

בואו נבדוק את שיטת ההיכרויות בעזרת האינטרנט. האינטרנט זוהי רשת בינלאומית, גלובלית, שבה יש מיליארדי משתמשים, מיליוני אנשים מחפשים בן או בת זוג, חבר, או אפילו אדם אקראי לשיחה קלילה. קיימים אינספור אתרים העוזרים לאנשים למצוא זה את זה.
למשל, אתרי היכרויות, רשתות חברתיות, פרויקטים נרחבים ביצירת תוכנות להיקשרות כגון Skype ו-ICQ.

כולם מכירים את כולם באתרי הכרויות

אנו זוכים ליתרונות רבים במהלך ניהול שיחות והיכרויות באינטרנט. אחד היתרונות למשל, זה העובדה שאתם לא חייבים להראות את תמונתכם או להביט בעיניו של האדם, עימו אתם משוחחים. אתם יכולים להגיד ולכתוב את כל אשר על לבכם, משום שאתם יודעים שהאדם איתו אתם משוחחים נמצא רחוק ולא יכול לעשות לכם שום דבר.
המרחק עושה אתכם הרבה יותר אמיצים במהלך השיחה. ואומץ מצד שני המשוחחים יוצר הרבה יותר קירבה ממה שהייתם יכולים להשיג בעולם האמיתי. אנשים רבים כבר החלו לחיות את חייהם החברתיים באינטרנט, תוך מציאת חברים חדשים ברשתות החברתיות, והוספת קשרים חדשים בתוכנות להיקשרות, ויצירת בלוגים עם אלפי קוראים.
באינטרנט אנשים יכולים לבטא את הרגשות והתחושות שלהם ללא פחד להיתקל בחוסר הבנה מצד החברה שסובבת אותם בחייהם האמיתיים. אך מלבד היתרונות יש גם חסרונות לסוג זה של תקשורת. אנסה למנות את החסרונות האקטואליים ביותר.

דברים שצריכים להיזהר באתרי הכרויות

1. הכרויות עם חתול בשק

אינכם יודעים עם מי אתם מדברים ברגע הנתון. האדם עימו אתם משוחחים יכול להציג את עצמו בתור בלונדינית עדינה וביישנית בעלת מידות של דוגמנית, ולמעשה זה יהיה ילד שמנמן בן 15, שישמח ויעלוז על כך שהוא הצליח לעבוד עליכם וימשיך לעשות מכם צחוק. לכן, כאשר אתם בוחרים אדם ליצירת קשר, ראשית תביטו בתמונה שלו, האזינו לקול שלו, ותוודאו שמדובר באדם אמיתי, ולא מתחזה.

2. הונאה באתרי הכרויות

זה יכול להיות בחור צעיר ויפה, שאתן לכאורה, מוצאות חן בעיניו עד מאוד והוא מעוניין להכיר אתכן יותר לעומק. מגיעים לשלב חילופי התמונות והוא שולח לכן ארכיון עם תמונות שלו לכאורה. אתן מסתכלות, הכול נראה אמין ושולחות לו את התמונות שלכן, ובבוקר אתן מדליקות את המחשב ובמקום מערכת ההפעלה שלכן רואות מסך אדום ובקשה לשלוח הודעת SMS למספר מסוים. כך חטפתם וירוס. וה”בחור” הזה עוד יכול לקחת את התמונות שלכן וליצור משתמש חדש ברשת חברתית או אתר היכרויות.

3. קבצנים באתרי הכרויות

אלו אנשים שהתקשורת איתם מתנהלת באופן רגיל לגמרי, ולאחר זמן מה מתחילים להיווצר יחסי חברות. אתם משוחחים עם האדם הזה כל יום, והוא כבר לא נראה לכם זר. לאחר כחודשיים של שיחות האדם הזה אומר לכם שהוא חולה במחלה סופנית ושהוא צריך בסך הכול איזה אלפיים דולר על מנת לשרוד. אנשים טובי לב שנקשרו מאוד לבר השיחה שלהם מחפשים וחוסכים את הסכום המדובר, וכך מאפשר למתחזה להרוויח בדיוק את הסכומים הנדרשים למחייה של חודשיים, זאת על ידי שיחות באינטרנט בלבד.

כמו כן, אנשים יכולים לפחד מהבלתי נודע ולאחר השיחות ברשת לא יבואו לפגישה בעולם האמיתי. זוהי תופעה שכיחה, הסטטיסטיקה מעידה שכ-30% ממשתמשי האינטרנט לא היו מעיזים להיפגש עם חבריהם לרשת.
אני ממליץ להכיר זה את זה קצת יותר מקרוב לפני המעבר לחיים האמיתיים. הרי האדם שהכרתם דרך האינטרנט יכול להפוך לשותפכם לחיים. יש לפחות שתי דוגמאות למקרה כזה רק בין המכרים שלי. אל תזלזלו בהיכרויות באינטרנט ואל תהיו קורבן לאנשים שרוצים להתעשר על חשבונכם!